اسپاتلایت: مواردی که باید پیش از خرید بازی Zombie Army 4: Dead War بدانید

سلام بر بروزی‌های عزیز؛ سلامی زمستانی در روزهای پایانی زندگی روزمره و نزدیک شدن به شروع آخرالزمان زامبی‌ها. همان‌طور که حدس زده‌اید و از نام مقاله پیداست، با اسپاتلایت دیگری بازگشته‌ایم تا به مواردی بپردازیم که باید پیش از خرید بازی Zombie Army 4: Dead War بدانید. پس در ادامه با بروزنیوز همراه باشید.

مجموعه‌ی Zombie Army که به نوعی سری فرعی Sniper Elite محسوب می‌شود، سه‌گانه‌ی خاطره‌انگیزی است که آخرالزمان زامبی‌ها را در قالبی متفاوت به بازی‌بازان ارائه کرد. این سه گانه در سال ۲۰۱۵ میلادی در بسته‌ا‌ی جامع نیز برروی پلتفرم‌های مختلفی منتشر شد که Zombie Army Trilogy نام داشته و محتوایی غنی و خاطره‌انگیز را به نسل جاری اضافه کرد. داستان این سری و ظاهر شدن زامبی‌ها بسیار جالب بوده و ترکیب آن با سبکی اکشن که چاشنی تیراندازی با اسلحه‌ی Snipe نیز به آن اضافه شده است، به شدت مورد توجه بازی‌بازان قرار گرفت. حقیقتا که این بازی ایده‌های مختلفی را ترکیب و بازی زامبی‌محور تازه‌ای را به مخاطبان ارائه کرده است.

اما اگر فکر می‌کنید که ایده‌های عجیب این مجموعه به پایان رسیده است، سخت در اشتباه هستید زیرا زامبی‌های این بازی را آدولف هیتلر (Adolf Hitler)، رهبر حزب ناتزی‌های، به وجود آورده و داستان آن در دوران پایانی جنگ جهانی دوم جریان دارد. آدولف هیتلر در زمان شکست ناتزی‌ها و فروریختن دیوار برلین، مراسمی عجیب را آغاز کرده و ساکنین آلمان را تبدیل به زامبی می‌کند. وی در نهایت آن‌ها را تحت فرماندهی خود در آورده و تلاش می‌کند که نتیجه جنگ را برگرداند.

گیم‌پلی این بازی نیز بسیار مشابه و در عین حال متفاوت از مجموعه‌ی Sniper Elite بوده و شما را در نقش تک تیراندازی به رویارویی با زامبی‌ها فرا می‌خواند. با این تفاسیر، گیم‌پلی این مجموعه بایستی بسیار مشابه با سری Sniper Elite باشد ولی در نهایت این مجموعه اکشن‌تر از آن است. همچنین مراحل این مجموعه نیز بسیار خطی‌تر از آن طراحی شده و توسعه‌دهندگان آن سعی کرده‌اند که مخفی‌کاری این مجموعه را نسبت به Sniper Elite کاهش دهند. همچنین قابلیت بسیار جذابی در این بازی وجود دارد که سبب می‌شود تا شما تیرهای اسلحه‌ی خود را دنبال کرده و با مشاهده‌ی بدن اکس‌ری (X-Ray) شده‌ی زامبی‌ها، اعضا و جوارح آن‌ها را مورد هدف قرار دهید. قطعا این مورد یکی از عوامل موفقیت این مجموعه بوده و بسیاری از طرفداران را جذب این سری کرده است.

اکنون هیجان و عطش طرفداران برای نسخه‌ی چهارم این سری افزایش یافته و آدولف هیتلر نیز با قدرت بیشتری بازگشته است، تا لشکر بزرگتری از زامبی‌ها را به سمت شما راهی کرده و به آرمان دیرینه‌ی خود رنگ واقعیت ببخشد. اکنون در ادامه به ۱۴ نکته‌ای می‌پردازیم که بایستی پیش از خرید این بازی بدانید.

۱۴ موردی که باید پیش از خرید بازی Zombie Army 4: Dead War بدانید:

۱۴ _ آدوف هیتلر مجددا بازگشته است:

سردسته‌ی زامبی‌ها مجددا بازگشته و صرف نظر از مغلوب شدن در نسخه‌های گذشته، با قدرت بیشتری به انتقام و خرابکاری ادامه می‌دهد. با این‌که هیتلر در نسخه‌های گذشته به درک واصل شد ولی در تریلرهای اخیر شاهد حضور وی برروی کره‌ی زمین بودیم. هنوز مشخص نیست که چطور وی از جهنم قرار کرده ولی در نهایت این وظیفه‌ی شما است که به غرب اروپا سفر کرده و بار و بندیل وی را مجددا جمع‌ و جور کنید.

بیشتر بخوانید  بازی Journey برای iOS منتشر شد

۱۳ _ حال و هوای سبک وحشت دهه‌ی هشتاد:

اگر هنوز نام این بازی یعنی Zombie Army شما را متوجه نکرده است، باید عرض کنیم که این بازی عنوانی چندان جدی نیست. درست است که این مجموعه سری فرعی Sniper Elite محسوب شده و همان سبک تیراندازی و جذابیت آن را دارا است، ولی به هیچ وجه عنوانی جدی محسوب نمی‌شود. همچنین این بازی دارای حال و هوای فیلم‌های سبک وحشت دهه‌ی هشتاد بوده و قابل مقایسه با فیلم‌های جان کارپنتر (John Carpenter)، خالق فیلم‌های ترسناک و تحسین‌ شده‌ی قدیمی، است. با این تفاسیر، شما می‌توانید انتظار موسیقی الکترونیک، نورپردازی و خشونتی مینیمال را در آن داشته باشید.

۱۲ _ محیط‌های جدید:

بسیاری از شهرها و کشورها در این نسخه قابل اکتشاف هستند که ایتالیا، ونیز، میلان و مدیترانه نیز شامل آن‌ها می‌شوند. در کنار حضور جنگل، باتلاق و شهرهای بمب‌زده نیز بازی‌بازان به کانال‌های مجرای آبی که پر از زامبی‌های بسیاری بوده و حتی باغ وحش‌ها نیز راهی خواهند شد. همچنین مکان‌هایی تاریک و مرموز نیز در این بازی وجود خواهند داشت که تنوع جدیدی را به این مجموعه می‌بخشد.

۱۱ _ نقشه‌های بزرگتر با ادامه‌ی بقا در دنیای آن:

همان‌طور که از این سری انتظار دارید، حالت Horde نیز در بازی Zombie Army 4: Dead War وجود دارد که لشکر بزرگی از زامبی‌ها را راهی رویارویی با شما می‌کند. با این تفاسیر، بقا برای مدتی طولانی از جمله عناصر کلیدی این بازی محسوب می‌شود. اکنون با ادامه دادن به بقا، نقشه‌ی بازی نیز گسترش خواهد یافت و زامبی‌های بیشتری نیز در آن پدیدار خواهند شد. شما بایستی با کشتن زامبی‌ها و بقا در این بازی، سرانجام امیدوار باشید تا راه فراری برایتان باز شده و از مهلکه خارج شوید.

۱۰ _ چهار شخصیت قابل بازی:

چهار شخصیت قابل بازی در Zombie Army 4: Dead War وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دارای رفتاری منحصر به فرد هستند. همچنین مهارت‌های این شخصیت‌ها نیز قابل تغییر و همچنین شخصیت‌هایی ماند کارل (Carl) در سری Sniper Elite، سلاح‌هایی تخصصی را مانند اسلحه‌ی قدیمی Sniper Rifle دارا هستند. همچنین امکان شخصی‌سازی و تغییر لباس شخصیت‌ها نیز در آن حضور دارد که احتمالا شما خواستار محدودیت اندکی در آن‌ها هستید. همچنین شما با وجود این‌که Zombie Army 4: Dead War را می‌توانید به صورت تک‌نفره تجربه کنید، ولی حالت Co-op نیز در آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بیشتر جنبه‌های این بازی بر پایه‌ی این حالت استوار است. همچنین هنوز وجود هوش مصنوعی همراهان نیز در این بازی تایید نشده است که بر اهمیت حالت Co-op آن و همراهی بازی‌بازان واقعی می افزاید.

بیشتر بخوانید  گزارش: احتمال تاخیر در عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعدی به دلیل ویروس کرونا

۹ _ ارتقای سلاح و مهارت‌ها:

اگرچه که شما می‌توانید در این بازی سلاح‌های خود را ارتقا دهید ولی در کنار آن، عناصر و اثرات مختلفی را نیز می‌توانید به آن‌ها اضافه کنید. همچنین مسلسل و شات‌گان‌هایی نیز در این بازی وجود دارند که توانایی شلیک رعد را دارا هستند و در کنار آن‌ها، سلاح شعله افکن نیز در این بازی وجود دارد که توانایی آتش زدن زامبی‌های بخت برگشته را دارد. در خصوص توانایی‌های ویژه نیز مهارت‌هایی وجود دارند که می‌توانند موجب کشتن زنجیره‌ای دشمنان برای بقا، جذب آسیب برای همراهانتان و به منظور مقاومت یکی از شخصیت‌ها در برابر آسیب‌ها و کاشتن سلاح‌های Turrent برروی زمین شوند. لازم به اشاره است که این توانایی‌ها قابل تعویض بوده و می‌توانید سبک بازی دلخواه خود را در این عنوان پیاده کنید.

۸ _ زامبی‌های مقاوم:

زامبی‌های شمبلینگ (Shambling) تنها دشمنان مقاومی نیستند که شما با آن‌ها در این بازی مواجه خواهید شد و در کنار آن‌ها، شیاطین سایه‌ای، گربرز (Grabbers)، آرمورد الیتز (Armored Elites)، زامبیهای شعله افکن و انفجاری و موارد بیشتری در آن حضور دارند. همچنین دشمنان آندد کومندرز (Undead Commanders) توانایی رهبری لشکرهای زامبی را داشته و زامبی‌های مقاومی که می‌توانند از راه دور شلیک کنند، و حتی زامبی‌های جرقه‌ای نیز در آن حضور دارند که شما بایستی با آن‌ها در طول بازی دست و پنجه نرم کنید.

۷ _ مردن توسط محیط و تله‌ها:

تله‌های بسیاری در سراسر مراحل گنجانده شده‌اند که می‌توانند سبب مرگ شما شوند. همچنین تله‌های برقی مرسوم این سبک نیز در این بازی حضور دارند که موجب توقف زامبی‌ها می‌شوند. در کنار آن نیز زامبی‌های الکتریکی وجود دارند که به صورت احمقانه‌ای، به سمت این تله‌ها می‌روند. همچنین دسته‌هایی از آجر معلق در هوا، در این بازی وجود دارند که می‌توانند بر سر زامبی‌ها فرو بریزند. اما در کنار موارد یاد شده، تله‌های خلاقانه‌ای نیز مانند کوسه‌های غول پیکری که می‌توانند دشمنان را ببلعند، در این بازی وجود دارند.

۶ _ بازگشت دوربین کشتن:

دوربین کشتن دشمنان به این بازی بازگشته و به ما این اجازه را می‌دهد تا گلوله‌های اسلحه‌ی خود را تعقیب کرده، و هدف مورد نظر خود را به طور دقیق مورد اصابت قرار دهیم. همچنین به وسیله‌ی این قابلیت می‌توانید نارنجک‌هایی را به سمت دشمنان پرتاب کرده و از صحنه‌ی زیبا و خشن انفجار لذت ببرید. همچنین شما در این بازی مشاهده خواهید کرد که بعضی از اندام‌های زامبی‌ها به اطراف پرتاب می‌شوند و بازمانده‌های آن‌ها با بدنی ناقص نیز مجددا به سمت شما حمله‌ور خواهند شد

۵ _ تعامل میان شخصیت‌ها:

شخصیت‌های این بازی دارای رفتارهای شخصیتی منحصر به فرد هستند و هر کدام از آن‌ها در شرایطی متفاوت، واکنشی متفاوت را نیز از خود نشان می‌دهند. همچنین آن‌ها در در مواقع کشتن، سخنانی طعنه آمیز و در برخی دیگر از موقعیت‌ها، سخنانی طنز را به زبان می‌آورند. همچنین آن‌ها در موقعیت‌هایی خاص نیز با یکدیگر تعاملاتی را داشته و اگر با بازی Warhammer: Vermintide 2 آشنایی داشته باشید، این موزد به شدت برای شما آشنا خواهد بود. همچنین این مورد لایه‌های جدیدی را در روایت داستان و صمیمیت میان شخصیت‌ها ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید  شایعه: بازی Superman برای کنسول اکس‌باکس سریز اکس منتشر خواهد شد

۴ _ ایموت و آیتم‌های تزئینی:

بازی‌بازان در این عنوان می‌توانند در کنار دست‌یابی به پرک و توانایی‌های منحصر به فرد، ایموت و آیتم‌های تزئینی بسیاری را نیز با پیشروی در آن آزاد کنند. این مورد احتمالا شامل لباس‌های جدید شخصیت‌ها و ظواهر ثانویه‌ی سلاح‌ها می‌شود. قطعا ایموت‌های ترسناک آن نیز برای بازی‌بازان جذاب خواهد بود.

۳ _ محتوای پس از عرضه:

به‌روزرسانی‌های پس از عرضه‌ی این بازی نیز به مانند محتویات اضافه‌ی گذشته‌ی استویدیوی ربلیون (Rebellion) خواهد بود و شخصیت‌های جدیدی را در کنار نقشه و سلاح‌های جدیدی به بازی اضافه می‌کند. این محتویات قرار است شامل سه مرحله‌ی جدید بخش داستانی، چهار بسته‌ی شخصیتی که در کنار آن بسته‌ی Undead Airman را می‌توانید به صورت رایگان پیش‌خرید کنید، نه باندل سلاح، پنج ظاهر جدید سلاح‌ها و چهار باندل لباس شخصیت‌ها می‌شود که کلاه نیز از جمله‌ی آن است. هنوز قیمت این محتویات پس از عرضه نیز مشخص نشده است.

۲ _ این بازی انحصاری زمانی فروشگاه اپیک است:

کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی باید این بازی را به مدت یکسال برروی سرورهای شرکت اپیک گیمز (Epic Games) تجربه کنند. توسعه‌دهندگان این بازی در گذشته اعلام کردند که این شرکت حامی بزرگی برای بازاریابی این عنوان بوده و تجربه‌ی همکاری با آن‌ها بسیار عالی بوده است. همچنین توسعه‌دهندگان این بازی از این موضوع آگاه هستند که برخی از بازی‌بازان، از انحصاری زمانی بودن این عنوان خرسند نیستند ولی با این‌حال اظهار داشتند که این موضوع به نقع این بازی تمام خواهد شد.

۱ _ کیفیت ۴K و وجود قابلیت HDR در کنسول اکس‌باکس وان اکس:

در حالی که کیفیت اجرایی این بازی برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو نامشخص است ولی در کنار آن، کنسول اکس‌باکس وان اکس این بازی را با رزولوشن ۴K Ultra HD و با پشتیبانی HDR اجرا خواهد کرد. مزیت‌های دیگر این کنسول نسبت به اجرای این بازی نیز در آینده مشخص خواهد شد. همچنین هنوز حداکثر سیستم مورد نیاز این بازی مشخص نشده است تا بتوانیم آن را با نسخه‌ی اکس‌باکس وان اکس این بازی مقایسه کنیم.

بازی Zombie Army 4: Dead War هفته‌ی آینده و در تاریخ سه‌شنبه، ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ (۴ فوریه ۲۰۲۰ میلادی) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند اخبار و اطلاعات مرتبط با این بازی را از این نشانی مطالعه و یا دنبال نمایند. همچنین نقدها و نمرات این بازی نیز به تازگی منتشر شده است که آن‌ها را می‌توانید از این نشانی مشاهده کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

6 دیدگاه در “اسپاتلایت: مواردی که باید پیش از خرید بازی Zombie Army 4: Dead War بدانید

حتما خیلی زحمت کشیدید برای این پست.خسته نباشید smile
اسپاتلایت:مواردی که باید پیش از دانلود کردنdead war بدانید rofl

۱

ممنون ازت شپرد. انصافا جزو آزار دهنده ترین مقالاتی بود که زدم. وسط هزارجور آشفتگی وضعیت سایتو استخدامو درگیری افتاد.
اما خیالی نیست با قدرت ادامه میدم بازم ;]

۱

چپتر۹ هستم دداسپیس رو…یک قدم تا سورپرایز…تنها بازی که تونست من رو خیلی شوکه کنهgta iv بود…اون صحنه که رومن….

نایس.. هاردکورانه داری میری جلو. چقدر زود رسیدی WoW

۱

آره دیگه پروگیمر که‌میگن منم…نه واقعا اونقدرا سخت نیست و بالانسه بازیش…نسخه یک هم یازده ساعت طول کشید(۴روز)باورم نمیشه این شاهکارا رو تا الان بازی نکرده بودم.خدارو شکر که بازی کردم smile

یکی از نسخه های این بازی رو بازی کردم…چرت بود…فقط به خاطر مولتیش میسازن.تک نفرش اصلن بدردنمیخوره…ولیsniper elite ها خوبن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *