دکس پد (Dex pad) گلکسی اس ۹ لو رفت

سامسونگ همراه با گلکسی اس ۸ از دکس استیشن (Dex Station) رونمایی کرد. این پایه رابط که قرار بود موبایل روی آن قرار بگیرد و با اتصال به مانیتور، عملکردی شبیه به تجربه اندروید روی دسکتاپ را داشته باشید. هر چند شخصا خیلی طرفدار چنین ایده ای نیستم اما دوست دارم امکان وجود اتصال موبایلم به نمایشگر بزرگ به شکلی ساده تر فراهم باشد. اکنون با نسل بعدی دکس استیشن (Dex Station) یعنی دکس پد (Dex Pad) که به تازگی لو رفته است، آشنا شویم.
سامسونگ هر چند به سمت ساده تر کردن دکس استیشن (Dex Station) پیشرفته است اما دکس پد (Dex Pad) هنور آن چیزی نیست که ما بخواهیم. هوآوی در Mate 10 Pro به شما امکان PC Mode را تنها با یک کابل می دهد که سبب اتصال موبایل به مانتیور یا تلویزیون مربوطه می شود اما تلاش های سامسونگ یا مایکروسافت هنوز نیازمند یک رابط هستند، رابط که خیلی قابل حمل نیست، هزینه گزافی برای خرید دارد و در نتیجه دلیل زیادی برای خرید آن باقی نمی ماند!
با وجود تمام بدی هایی که برای حضور یک رابط داک مانند برای دکس پد (Dex Pad) نام بردیم اما نباید از یاد برد که وجود چنین داکی سبب اضافه شده توانایی اتصال دو پورت USB سایز کامل را به شما خواهد داد که این خود مزیت بزرگی است به خصوص اگر بخواهیم تجربه دسکتاپی کامل تری داشته باشید.

برخی این داک را زشت می دانند و ما هم جز آن برخی هستیم. اما به عقیده ایوان بلاس که تصویر این داک را افشا کرده است، این بهترین راه برای طراحی یک داک است که موبایل باید روی آن بخوابد و به عنوان تاچ پد نقش ایفا کند. می توانیم موضوع را پذیریم اما سوال اینجاست که موبایل در چه پوزیشنی باید تاچ پد باشد؟ اگر به شکلی در تصویر اصلی مطلب می بینید باشد، قطعا آن زائده برآمده مربوط به پورت Type C که به موبایل وصل می شود، مانع تجربه خوب از یک تاچ پد است. در صورتی می تواند مفید باشد که پوزیشن دیگری برای تاچ پد بودن در نظر گرفته شده باشد.

داک و گلکسی اس 9

نظر شما چیست؟ پیش از به پایان بردن مطلب اما بد نیست که به لبه پایین، نمایی که تا کنون از گلکسی اس ۹ لو نرفته بود نیز توجه کنیم. حقیقتا اینجا خبر خوبی وجود دارد و آن اینکه سامسونگ هنوز تسلیم حذف کردن جک ۳.۵ میلی متری صدا نشده و خوشبختانه گلکسی اس ۹ جک ۳.۵ میلی متری صدا را دارد. بلندگوی تکی این دستگاه نیز دستخوش طراحی ظاهری شده است. در مشخصات لو رفته از روی جعبه گلکسی اس ۹ دیدیم که بلندگو استریو از جمله ویژگی های پرچمدار ۲۰۱۸ سامسونگ خواهد بود! در این تصویر تنها یک بلندگو دیده می شود و بعید از در تقارن آن، روی لبه بالا نیز شاهد بلندگوی دوم باشیم اما حدس می زنیم این استریو بودن همانند چیزی باشد که در اچ تی سی ۱۰ (به این سو) یا آیفون ۷ (به این سو) دیدیم باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

1 دیدگاه در “دکس پد (Dex pad) گلکسی اس ۹ لو رفت

[…] و ماوس وصل کنید و همچون یک رایانه از آن استفاد کنید. پد جدید دارای طراحی متفاوتی است و همچنین انتظار داریم ورودی اینترنت حذف شده […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *