عمر مفید محصولات اپل ۴ سال تخمین زده شده است

عمر مفید محصولات اپل چقدر است؟

اخیرا آمار های جدیدی منتشر شده است که در آن به بررسی میزان دوام متوسط محصولات شرکت اپل پرداخته شده است در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.
به تازگی یکی از تحلیلگران حوزه فناوری هوراس دِدیو (Horace Dediu) با استفاده از آمار هایی که شرکت اپل به طور رسمی منتشر کرده تحلیل هایی در مورد میزان عمر متوسط محصولات اپل در وبلاگش منتشر کرده است، این آمار‌ شامل میزان فروش محصولات اپل در هر سه ماه به همراه تعداد دستگاه‌های فعال‌ شده این شرکت میباشد. نکته جالب درباره این موضوع رویکرد مخصوص و محافظه کارانه این شرکت برای اطلاع‌رسانی درباره تعداد دستگاه‌های فعال ‌شده است که تنها در موارد خاصی اقدام به انتشار آمار مربوط به آن می‌کند. گفتنی است این مقدار به ۱.۳ میلیارد دستگاه رسیده که در مدت دو سال شاهد رشدی ۳۰ درصدی داشته است.

میزان تولید محصولات اپل
میزان تولید محصولات اپل

البته این دومین باری است که اپل آمار های فروش و فعال سازی محصولاتش را منتشر میکند بار اول نیز این اتفاق در سال ۲۰۱۶ رخ داد که در آن زمان آمار مذکور به یک میلیارد دستگاه رسیده بود با مقایسه ای میان آمار جدید وآمار گذشته میتوان میانگین عمرتخیمنی محصولات اپل را پیدا کرد که نزدیک به ۴ سال است.

طول عمر محصولات اپل
طول عمر محصولات اپل

علاوه بر این لازم به ذکر است این آمار منتشر شده صرفا براساس تحلیل این گزارشات منتشر شده است و صرفا شامل محصولی خاص نمیشود و کلیه محصولات اپل (مک بوک، ایفون، آیپد، آیمک، آیپاد تاچ، اپل واچ) را شامل میشود.

نظرشما راجع به عمر ۴ ساله محصولات اپل چیست؟

آیا آن را کافی میدانید؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *