تعمیرپذیری سخت گلکسی اس ۹ پلاس

شرکت ifixit اقدام به کالبدشکافی پرچم‌دار جدید کهکشانی‌ها یعنی گلکسی اس ۹ پلاس کرده و میزان تعمیرپذیری این گوشی را مورد بررسی قرار داده است. طبق بررسی‌های متخصصان این شرکت، گلکسی اس ۹ پلاس توانست امتیاز پایین ۴ از ۱۰ را به خود اختصاص دهد. در کالبد شکافی گلکسی اس ۹ پلاس سامسونگ (+Samsung Galaxy S9)، نگاهی دقیق‌تر به جزئیات این گوشی و طراحی اجزای داخلی آن خواهیم داشت.

اگر چه سخت افزار سری گلکسی S9 حالا دست‌ خوش تغییر شده است، ولی عمده این موارد به دوربین دستگاه مربوط می‌شود. کالبد شکافی گلکسی اس ۹ پلاس نشان می‌ دهد استفاده از دیافراگم متغیر برای دوربین این پرچمدار جدید به واسطه یک طراحی ساده ممکن شده است. اگر چه دوربین‌ های معمولی، دیافراگم پنج تیغه دارند، اما سامسونگ از دو تیغه با ظاهری مشابه حلقه استفاده کرده است. این موضوع باعث ایجاد محدودیت در عملکرد دوربین شده (شما تنها می‌توانید از میان دو دیافراگم مختلف انتخاب کنید) و از طرفی به آن کمک می‌کند که به طور نسبی کوچک باقی بماند.

یکی دیگر از موارد مهم در رابطه با این تلفن هوشمند، عدم وجود هرگونه سیستم تشخیص چهره پیشرفته است. سیستم دوربین و اسکنر عنبیه چشم، «تا حد بسیار زیادی» با نسل قبلی یکسان است. در نتیجه، اگر بگوییم که ویژگی‌هایی همچون AR Emoji کاملا بعد نرم افزاری دارند، چندان غافلگیر کننده نیست. هر چند، این موضوع را بعد از کمی کار کردن با این قابلیت جدید نیز به خوبی می‌توان دریافت کرد.

احتمالا هنگام کالبد شکافی، شما در لحظه اول قادر به تشخیص تمامی این موارد نخواهید بود. در حالی که بسیاری از قطعه‌ها ماژولار بوده و می‌توان آنها را مستقل از سایر قطعات تعویض کرد، وجود نمایشگر منحنی و قاب شیشه‌ای پشتی، ورود به دستگاه و بررسی اجزای دیگر را بدون شکستن چیزی سخت می‌کند. تعویض نمایشگر را هم باید فراموش کنید چرا که تنها برای رسیدن به پنل، تمامی اجزای گوشی باید از یکدیگر جدا شوند. iFixit می‌گوید روزهای دسترسی آسان به گوشی های سامسونگ مدت زمان زیادی‌ است که دیگر وجود ندارند. در نهایت باید گفت کسب امتیاز ۴ توسط گلکسی اس ۹ پلاس، نشان از تعمیرپذیری سخت این دستگاه است و دلیل این امر مشکل بودن روال تعویض باتری و صفحه‌نمایش در این محصول عنوان شده است. در ادامه می‌توانید تصاویر کاملی از این بررسی را مشاهده کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *