ویژگی اندروید خودکار در گوشی پیکسل ۳

ویژگی اندروید خودکار

پیکسل ۳ (Pixel 3) و پیکسل ۳ ایکس ال (Pixel 3 XL) به صورت اتوماتیک در هنگام رانندگی کاربر، ویژگی اندروید خودکار را فعال می‌کنند. این ویژگی به تازگی برای پرچمداران گوگل ارائه شده است. گوگل ویژگی‌های منحصربفردی را برای گوشی‌های پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال ارائه کرده است. این ویژگی‌ها شامل پلی موجی (Playmoji)، ترفندهای مختلف عکاسی و قابلیت‌های جدید گوگل لنز می‌شود. امروز نیز یک ویژگی دیگر به لیست بالا اضافه می‌شود و آن هم دسترسی آسان به ویژگی اندروید خودکار (Android Auto) است.

کاربران گوگل پیکسل ۲ در هنگام رانندگی می‌بایست خودشان حالت  Do Not Disturb را فعال کنند. اما در پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال این امکان فراهم شده است که گوشی به صورت اتوماتیک و بدون دخالت کاربر، حالت اندروید خودکار را فعال کند.

گوشی هوشمند

از این پس کاربر می‌تواند انتخاب کند در حالتی که گوشی پیکسل ۳ به بلوتوث ماشین متصل است و یا هنگامی که گوشی حرکت کاربر را در یک وسیله نقلیه شناسایی کند ویژگی اندروید خودکار فعال شود. بدیهی است گزینه اول بهتر است و از درگیر شدن گوشی به صورت ناخواسته با ویژگی اندروید خودکار جلوگیری می‌کند چراکه ممکن است کاربر در یک اتوبوس و یا تاکسی باشد و درواقع سوار ماشین شخصی خود نباشد.

خارج شدن گوشی از حالت اندروید خودکار

این گوشی هوشمند تحت شرایط زیر به صورت اتوماتیک گوشی را از حالت اندروید خودکار خارج می‌کند:

  • اتصال بلوتوث گوشی با بلوتوث ماشین کاربر قطع شود.
  • برای مدت زمان بیشتر از ۳۰ ثانیه، کاربر با گوشی خود راه برود.
  • گوشی بیش از ۱۰ دقیقه اصلا حرکت نکرده و جابه‌جا نشود.
بیشتر بخوانید  ارائه نسخه جدید اپلیکیشن Microsoft Outlook

تنظیمات

برای آنکه بدانید ویژگی اندروید خودکار در هنگام رانندگی چگونه عمل می‌کند، کافی است در تنظیمات این گوشی هوشمند به مسیر Settings > Connected Devices > Connection Preferences > Driving Mode بروید. در قسمت Driving Mode می‌توانید تعیین کنید که گوشی چگونه تشخیص دهد که در حال رانندگی هستید و آنگاه چه‌ کارهایی را برای شما انجام دهد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *