صفحه کلید مک بوک های آینده متفاوت می شود

در سال ۲۰۱۵، اپل از طراحی پروانه‌ای کیبورد لپتاپ‌های مک بوک رونمایی کرد. از کیبوردهای پروانه‌ای مک بوک به عنوان انقلابی در بین کیبوردهای آن زمان یاد می‌شد، چراکه از طراحی بسیار باریکی برخوردار بودند. اما در حقیقت نقص بزرگی در آن‌ها وجود داشت که باعث شد کاربران زیادی مک بوک خود را بخاطر مشکلات کیبورد مرجوع کنند.

طراحی این کیبوردها به گونه‌ای است که ذرات گرد و غبار به آسانی وارد لپتاپ شده و باعث بروز مشکلات فراوانی می‌شود. اپل در طول این ۴ سال تلاش‌های زیادی در راستای بهبود کیفیت این کیبوردها انجام داد اما ظاهرا تلاش اپل نتوانست کاربران را با این کیبورد دردسر ساز آشتی دهد.

آقای «مینگ چی کو»، تحلیلگر نام‌آشنای اپل، در گزارشی اعلام کرد اپل به احتمال فراوان از این کیبوردهای مشکل ساز دست خواهد کشید و به سوی طراحی جدیدی مبتنی بر فناوری «سوئیچ قیچی» (scissor switch) کوچ خواهد کرد. البته این طراحی جدید نوآوری و یا تغییرات عمده‌ای را با خود به همراه نخواهد داشت اما ظاهرا اپل در کیبوردهای جدید خود از یک الیاف شیشه‌ای استفاده کرده که باعث داوم بیشتر کلیدها می‌شود.

کیبوردهای جدید اما از ضخامت بیشتری برخوردار خواهند بود اما مینگ چی کو ادعا می‌کند این تغییر ضخامت به اندازه‌ای نیست که کاربر آن را حس کند. همچنین گفته می‌شود فاصله‌ی بین کلیدها نیز کمی بیشتر شده که البته تا رونمایی از این مدل جدید نمی‌توان در رابطه با صحت این گفته‌ها نظر داد.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *