قیمت پردازنده های اینتل کاهش پیدا می کند

زمان زیادی تا عرضه شدن از نسل سوم پردازنده های سری رایزن شرکت AMD نمانده است، چرا که این شرکت در گذشته در طی مراسمی از جدیدترین نسل تراشه های رایزن تولید شده توسط خودش پرده برداری کرده بود. با درنظر گرفتن این موضوع غول بزرگ تولیدکننده پردازنده ها یعنی اینتل نیز به تکاپو افتاده است که با اندیشیدن تدابیری از صدمه دیدن میزان فروش خود با عرضه شدن رایزن سری ۳۰۰۰ جلوگیری کند. گفتنی ها حاکی از آن است اینتل درنظر دارد که محصولات خود را در قسمت پردازنده ها، با کاهشی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصدی به علاقه مندان عرضه دارد.

اگر کمی به وضعیت فعلی ای ام دی نگاهی بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که نگرانی های اینتل بی مورد نبوده و این شرکت برای حفظ جایگاه فعلی خود باید هرآنچه که در توان دارد را بکار گیرد. چرا که هم اکنون شرکت AMD وظیفه تولید پردازنده های گرافیکی کنسول های PS4 و ایکس باکس وان را بر عهده داشته و درنظر دارد که به زودی اولین سری از CPU های ۷ نانومتری خود را نیز به بازار عرضه کند. گفتنی است که سری ۳۰۰۰ از تراشه های AMD با استفاده از معماری ۷ نانومتری Zen 2 تولید شده که به صورت عمده در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

خانوم لیسا سو، به عنوان مدیرعامل این کمپانی از زمان حضور خود با اعمال استراتژی های هوشمند به خوبی توانسته است که AMD را از زیر سایه اینتل خارج کرده و به صورتی که این شرکت این فرصت را دارد که با عرضه رایزن ۳۰۰۰ اینتل را شکست دهد. اما اینتل رقیبی نیست که به این سادگی ها میدان را خالی کند، این شرکت اگر چه در آینده ای نزدیک دازنده های Ice Lake و Lakefield خود را عرضه خواهد کرد، اما درست همزمان با عرضه تراشه های تازه AMD تصمیم دارد که کاهش قیمتی را برای محصولات فعلی خود در نظر بگیرد تا بتواند فراد بیشتری نسبت به خرید آن ها از خود تمایل نشان دهند.

منبع

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *