Dark Web چیست؟

اینترنت بسیار بزرگتر از آن چیزی است که فکر میکنید، گوگل، یوتوب، فیسبوک و تمام وبسایت هایی که میتوانید با یک مرورگر وب ساده از قبیل کروم و موزیلا به آنها دسترسی داشته باشید تنها بخش خیلی کوچکی از دنیای اینترنت را تشکیل میدهند که به اصطلاح به این وبسایت ها Surface Web یا وب سطحی گفته میشود. بخش اعظم اینترنت با نام Deep Web و Dark Web شناخته میشود.

Dark Web چیست؟

دارک وب به اصطلاح به وب سایت هایی گفته میشود که بدلیل استفاده از سیستم کدگذاری تور (Tor)، با استفاده از موتور های جستجو گر عادی نمیتوانید به آنها دسترسی داشته باشید. تور به شما کمک میکند تا بصورت مخفی به وب گردی بپردازید، در واقع همانند یک وی پی ان عمل میکند. ساز و کار وبسایتی که بر مبنای تور شکل گرفته شده هم به همین ترتیب است. هنگامی که یک وبسایت دارک وب را باز میکنید در واقع هر دو سمت، هم کاربر هم وبسایت با استفاده از سیستم تور، موقعیت خود را مخفی میکنند که باعث افزایش ایمنی در تبادل اطلاعات میشود. استفاده از بیت کوین هم تاثیر مثبتی در مخفی ماندن تمام تبادلات و خرید و فروش ها دارد. بدلیل دشواری در شناسایی اینگونه وبسایتها توسط دولت و پلیس، اغلب وبسایت ها در زمینه ی فروش مواد مخدر و اسلحه فعالیت دارند، حتی میتوانید قاتل و یا هکر استخدام کنید.

     دارک وب

 Deep Web چیست؟

با اینکه Deep Web و Dark Web از نطر فنی یکی هستند ولی تفاوت کوچکی این دو را از هم متمایز میکند. در واقع Deep Web به بخشی از وب سایت گفته میشود که با استفاده از موتور های جستجو گر قابل دسترسی نیستند. Deep Web شامل دیتا بیس کابران، صفحه های ایمیل، صفحه ای خرید اینترنتی و دیگر بخش های یک وبسایت میباشد. همانطور که میدانید قبل از اینکه یک فیلم، عکس یا نوشته برای بازدید عموم درون یک وبسایت قرار گیرد، در گام نخست در یک صفحه ی پیش فرض نوشته شده که یک کاربر عادی نمیتواند با یک جستجو در یک موتور جستجو گر به آن دسترسی داشته باشد و بعد اتمام کار وارد آن بخش از وبسایت میشود که توسط همه قابل مشاهده است. پس نتیجه میگیریم به ازای هر صفحه ی اینترنت، یک صفحه در Deep Web قرار دارد، برای مثال همین لحظه که من در حال تایپ این مقاله هستم، این اظلاعات در Deep Web درج شده و پس از انتشار در وبسایت توسط من، وارد اینترنت عمومی خواهد شد.

بیشتر بخوانید  گمرکی لپتاپ به 5 درصد کاهش یافت

در پایان اگر علاقه دارید وارد وب سایت های Dark Web شوید، ابتدا نرم افزار Tor را حتما از وبسایت رسمی تور دانلود کرده و نصب کنید. لینک وبسایت های Dark Web را میتوانید به راحتی در گوگل پیدا کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *