حذف تلگرام از اپ استور اپل

اپلیکیشن تلگرام بخاطر محتوای نامناسب از اپ استور اپل حدف گردید

اپل نرم افزار پیام رسان تلگرام را از اپ استور خود حذف کرد، تلگرام  دقیقا بعد از معرفی نسخه ی جدید تر تلگرام یعنی تلگرام ایکس از اپ استور اپل حذف شد، همچنین نسخه ی تلگرام ایکس هم که در وضعیت آزمایشی برای سیستم عامل ios قرار داشت.

پاول دوروف: ما از طریق اپل با خبر شدیم “محتوای نامناسب” برای کاربران قابل دسترس شده است که در پی آن هر دو نرم افزار تلگرام و تلگرام ایکس از استور حذف شده اند.

درحال حاظر مشخص نیست زمان برگشت تلگرام به اپ استور کی خواهد بود و یا دقیقا منظور از محتوای نامناسب چه بوده است. بر اساس دستورالعمل سیستم عامل ios، باید فیلتر هایی مخصوص مطالب نامناسب موجود باشد و همچنین مکانیزمی برای ریپورت کردن اینگونه مطالب و قابلیت بلاک (مسدود) کردن. احتمال این وجود دارد این دستور العمل اپل در این پیام رسان رعایت نشده باشد.

تلگرام به لطف ویژگی های امنیتی پیشرفته ی خود از محبوبت بالایی در میان کاربران قرار دارد. همین امنیت بالا باعث انتقاد های زیادی از طرف دولت بسیاری از کشورها به این پیام رسان شده است. به گفته ی آنها تلگرام تبدیل به پیام رسان مورد علاقه ی تروریستها شده است. بعد از تهدید دولت اندونزی برای فیلتر کردن این پیام رسان، تلگرام مجبور شد یک تیم برای حذف مطالب تروریستی تشکیل دهد.

 

بیشتر بخوانید  توافق جدید کمپانی اپل با آمازون
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *