برنامه های آتی اسپیس ایکس

پس از موفقیت در پرتاب موشک فالکون هوی، ایلان ماسک موسس و مدیر کمپانی اسپیس ایکس از برنامه های جدید این کمپانی پرده برداشت.

بعد از پرتاب موفقت آمیز موشک فالکون هوی از جایگاه کندی، آقای ایلان ماسک در راستای سوالات خبرنگاران از موفقیت و دست آوردها و همچنین برنامه های آتی اسپیس ایکس خبر داد و البته منکر عدم موفقیت در فرود راکت مانی فالکون هوی نشد. این راکت قرار بود روی یک پد معلق روی آب درون اقیانوس فرو بیاید برخلاف دو راکت دیگر که با موفقیت در مکان تعیین شده و همزمان فرود آمدند. آقای ایلان ماسک از اعداد و ارقام قابل توجهی درباره ی این پروژه سخن گفت.

ایلان ماسک: میزان سرمایه گذاری شرکت روی این پروژه به قدری بالاست که نمیخواهم قبولش کنم!


کل هزینه ی این پروژه، بیشتر از نیم میلیارد دلار محاسبه شد که از دو جنبه رقم قابل توجهی است. اول اینکه همان طور که پیداست رقم بسیار بالایی است و دوم اینکه نسبت به هزینه ی  ۶ میلیاردی ناسا برای پرتاب موشک ساترن ۵ که آن هم در سال ۱۹۷۰، رقم ناچیزی میباشد.
به نقل از آقای ایلان ماسک موشک فالکون هوی توانایی پرواز تا مسافت های بسیار دورتر را نیز دارد و میتواند تا سیاره ی پلوتو و حتی فراتر محموله بفرستد آن هم بدون هیچ توقفی.

 جالب است بدانید یک تخم مرغ شکلاتی نیز داخل خودروی تسلا قرار داده شده است و اگر به داشبورد خودرو توجه کنید، شاهد یک ماکت خودرو تسلا به همراه یک آدمک خواهید بود. هدف از این کار آقای ایلان ماسک به عبارتی بامزه کردن پروژه بود. در مورد لباسی که به تن ادمک است باید بگوییم که یک نمونه ی اصلی از لباس فضانوردی کمپانی اسپیس ایکس میباشد.


همچنین آقای ایلان ماسک درمورده کپسول ازدها خبر داد که برای حمل انسان(چند انسان) به فضا است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *