دومین خودروی ریماک، کاملا خودران! + ویدئو

ریماک:

دومین خودروی برقی ریماک قرار است در نمایشگاه اتومبیل ژنو امسال رونمایی شود.

دومین محصول ریماک به احتمال زیاد در سطح ۴ (خودرو به طور کامل خودران است ولی راننده باید در پشت فرمان قرار بگیرد) خودروهای خودران قرار خواهد گرفت و میتواند بدون نیاز به توجه راننده، مسیر تعیین شده را طی کند.
یک منبع نزدیک به این خودروسازی از تغییر برنامه ی کمپانی بعد از رونمایی تسلا از خودروی جدید خود یعنی رودستر، خبر داده است. تسلا رودستر میتواند با استفاده از باطری های ۲۰۰ کیلو واتی خود، طی مدت زمان ۱.۹ ثانیه از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. طبق گفته های مدیران کمپانی ریماک، خودروی جدید، راحت تر و البته گرانتر از خودروی کانسپت وان خواهد بود ولی با عملکرد بهتر. خودروی کانسپت وان با توان ۱۲۲۴ اسب بخار و ۱۱۸۰ پوند گشتاور، در طی ۲.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت میرسید.  این خودرو که از لحاظ ابعاد کمی بزرگتر از نمونه ی کانسپت وان است، یک کوپه ی ۲ نفره خواهد بود و در رده ی خودروهای پاگانی و کونیخ زگ قرارخواهد گرفت. در ضمن برنامه ای برای تولید نمونه ی ۴ نفره در دست نیست. در حالی که تنها ۱۰ دستگاه از خودروی کانسپت وان به تولید رسید که شامل ۸ نمونه ی خیابانی و دو نمونه ی مسابقه ای بود، از خودروی جدید تعداد ۱۰۰ عدد وارد خط تولید خواهد شد، شامل نمونه استاندارد، بدون سقف (رودستر) و مسابقه ای.
نکته ی مهم ،مخصوصا در خودروهای تمام الکتریکی، میزان مسافتی است که خودرو میتواند با یک بار شارژ طی کند. در خودروی قبلی، کانسپت وان، این مقدار  ۳۳۰ کیلومتر بود. البته بنا به گفته ی این کمپانی، میزان مسافت اولویت مشتری ها نیست، به دلیل اینکه از این خودرو ها به صورت روزمره استفاده نخواهد شد. لازم به ذکر است کمپانی ریماک با تولید باطری شروع به کار کرده است و هم اکنون تامین کننده ی باطری های خودروی کونیخ زگ رگرا و همچنین سیستم اطلاعات-سرگرمی خودروی جدید آستون مارتین والکری میباشد.  در حال حاظر این کمپانی قادر به تولید ۱۰۰ عدد باطری در سال است و در نظر دارد این تعداد را به ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ عدد برساند.

بیشتر بخوانید  مک مینی Apple بروزرسانی شد
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *