نقد و بررسی اپلیکیشن پولیک

اپلیکیشن پولیک که به تازگی به یکی از اپ‌های بسیار پرطرفدار در بین کاربران ایرانی تبدیل شده است، در حال حاضر با ابهامات فراوانی روبرو بوده ولیکن با وجود همه سوالات و اشکالاتی که دارد، توانسته چند هزار کاربر را به سمت خود جذب و طبق آمارهایی که در دست است، در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار کاربر فعال داشته باشد.

با فرض اینکه هر کدام مبلغ ورودی پولیک را پرداخت کرده باشند، در حال حاضر چیزی نزدیک به ۲ میلیارد تومان نصیب طراحان این اپلیکیشن شده است!

در این مقاله قصد داریم به معایب موجود در این اپلیکیشن بپردازیم و به مواردی اشاره کنیم که از جمله دلایل ما برای استفاده نکردن از اپلیکیشن کسب درآمد پولیک محسوب شده و به نظر می‌رسد همین دلایل در آینده می‌تواند از جمله دلایل حذف کامل این اپلیکیشن از گوشی‌های ایرانی‌ها نیز باشد.

اولین نکته ای که باید به آن بپردازیم این است که صاحبان و مالکان اپلیکیشن پولیک ناشناخته هستند، طبق بررسی ها ی انجام شده فرد یا شرکتی رسمی پشتوانه ی این اپلیکیشن نمیباشد. نکته ی مهم بعدی اینست که با وجود اینکه اپلیکیشن پولیک تماما با معاملات و مراودات مالی سر و کار دارد، هیچگونه نماد اعتمادی در وبسایت این برنامه وجود ندارد. نکته قابل توجه بعدی که باید قبل از نصب اپلیکیشن پولیک به آن پرداخت اینست که پولیک توسط هیچ مارکت قانونی اندروید و آی‌او‌اس تایید نشده است، به این معنی که این اپلیکیشن نتوانسته فیلتر های مورد نظر این مارکت های اپلیکیشن را رد کند. این نشان دهنده وجود مشکلات احتمالی است که سردسته این مشکلات، ایرادات بسیاری است که در اپ این برنامه وجود دارد.

بیشتر بخوانید  آیفون 12 اپل با مودم Qualcomm X55 5G همراست

بعد از نصب اپلیکیشن پولیک متوجه خواهید شد که یکی از راه های کسب درآمد در این برنامه فروش اجناسی است که در اختیار کاربران قرار میگیرد. به این معنی که شما کالاهای موجود در برنامه را میفروشید و پورسانت مربوط به هم کالا را به صورت اعتبار در پولیک دریافت میکنید. اما مسئله قیمت بالای محصولات ارائه شده در این اپلیکیشن میباشد، در واقع به قدری گران هستند که عملا کسی آنها را خریداری نخواهد کرد. اگر قیمت بالای محصولات را در نظر نگیریم، مشکل بعدی تعداد پایین کالاها میباشد، چیزی حدود ۲۰ محصول، که اغلب غیر ضروری و یا ناشناخته هستند. مسئله ی بعدی اخذ مبلغ بالا از کاربر جهت حق عضویت در پولیک میباشد. سوال بسیاری از کاربران در این زمینه به حق است که چرا اپلیکیشنی که در زمینه کسب درآمد فعالیت می‌کند و مدعی است که کاربران را به درآمدهای آنچنانی خواهد رساند، برای عضویت مبلغی را دریافت می‌کند؟ آیا مسئولان پولیک نمیتوانستند حق عضویت را از درآمد های کاربران کم کنند؟

نکته ی بعدی که بعد از نصب پولیک و پرداخت حق عضویت با آن روبرو خواهید شد مسدود شدن مبلغ ۱۰ هزار تومان از درآمد کاربران در اپلیکیشن پولیک میباشد. به عبارتی دیگر پرداختی کاربران به پولیک به عدد ۵۰ هزار تومان می‌رسد!

طبق بررسی هایی که در زمینه ی کسب درآمد در این اپلیکیشن انجام شده است رسیدن به رقم ۱۰ هزار تومان آن‌هم در بخش مشاهده تبلیغات به قدری سخت است که عملا کاربر را از ادامه ی فعالیت در این اپلیکیشن پشیمان خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  عکس های لو رفته از مدل 2021 مرسدس بنز

در واقع در اپلیکیشن پولیک کاربر میتواند از ۳ طریق کسب درآمد داشته باشد.

  1. فروش کالا، که شرایط آن در بالا توضیح داده شد
  2. فروش خدمات بیمه از قبیل بیمه آتش سوزی که بدلیل اینکه نام شرکت بیمه کننده مشخص نیست و عیچ سندی به مشتری داده نمیشود، عملا غیر ممکن است .
  3. کلیک کردن روی تبلیغات: در این روش به ازای دیدن هر کلیپ تبلیغاتی ۳۰ ثانیه ای مبلغی به حساب کاربر واریز خواهد شد و هر تبلیغ مبلغی بین ۱۰ تا ۹۰ ریال خواهد بود. حال کافی است خودتان حساب کنید که در طول یک ساعت چند تبلیغ میتوانید ببینید و په مبلغی درآمد خواهید داشت. البته هزینه ی اینترنت را فراموش نکنید.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *