BP23، سریع ترین خودروی مکلارن

در سال ۱۹۸۸، اندی والاس “Andy Wallace”، توانست با خودروی مکلارن F1 در یک مسیر رفت و برگشت، به سرعت متوسط ۳۸۶.۷ کیلومتر بر ساعت دست یابد. البته با یک نمونه ی پروتوتایپ با کد XP5، با گیربکس تغییر یافته و افزایش حد دور موتور خودرو. با این حال ۳۸۶ کیلومتر بر ساعت، شوخی بردار نیست. رکورد ثبت شده توسط خودروی تولیدی مکلارن تا ظهور بوگاتی ویرون با سرعت نهایی ۴۰۷ کیلومتر بر ساعت، شکسته نشده بود. خودرویی با ۴ توربوشارژر و ۴ سیلندر بیشتر نسبت به مکلارن F1. اخیرا خودروی کونیخ زگ آگرا RS توانست در صحرای نوادا واقع در آمریکا رکورد ۴۴۷ کیلومتر بر ساعت را برای خود ثبت کند. البته باید دید خودروی جدید بوگاتی شیرون اسپورت چه چیزی در چنته دارد.

مکلارن BP23

بعد از مقدمه ی بیان شده در بالا برسیم به اصل مطلب، مکلارن تایید کرده که در حال تولید خودرویی است مشابه مکلارن F1 با ۳ عدد صندلی ولی سریع تر. این خودرو فعلا با نام BP23 شناخته میشود. بنا بر گفته ی مکلارن، این خودروی ۳ نفره سریع ترین و لوکس ترین خودروی تولیدی مکلارن خواهد بود.

در حال حاظر تنها چیزی که از این خودرو میدانیم عکس منتشر شده از مکلارن میباشد. بر اساس این تصویر راننده در وسط خودرو قرار دارد و سرعت سنج خودرو عدد ۲۴۳ را نشان میدهد. بنا به گفته ی مکلارن، ۲۴۳ مایل (۳۹۱ کیلومتر بر ساعت) بر ساعت تنها یک نقطه ی شروع است و ربطی به سرعت نهایی نخواهد داشت. تنها ۱۰۶ دستگاه از خودروی BP23 به تولید خواهد رسید و همه ی این ۱۰۶ دستگاه بنا به سلیقه ی خریداران شکل خواهند گرفت. جالب است بدانید تمام ۱۰۶ دستگاه با بهای  دو میلیون دلار پیش فروش شده اند.

بیشتر بخوانید  فیس لیفت هیوندا i30 با تغییر چهره معرفی شد

مکلارن BP23

حالا چرا ۱۰۶؟ این عدد تعداد دستگاه های F1 را نشان میدهد که از سال ۱۹۹۲ الی ۱۹۹۸ به تولید رسیده اند. لازم به ذکر است هنوز نام اصلی این خودرو بیان نشده است و BP23 تنها یک کد میباشد. این خودرو نیز همانند P1 مجهز به یک پیشرانه ی هایبرید خواهد بود. برای رونمایی و فهمیدن نام خودرو باید تا اواخر سال ۲۰۱۸ صبر پیشه کنیم.

نکته ی پایانی، نمونه ی خاصی از P1، البته بعد از سال ۲۰۲۳، برای سالگرد اولین خودروی هایبرید مکلارن، رونمایی خواهد شد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *