جگوار I-Pace رقیبی جدی برای تسلا

جگوار I-Pace: پانصد کیلومتر با یک شارژ

جگوار در نظر دارد این خودروی جدید را در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ رو نمایی کند. I-Pace به عنوان اولین خودروی تمام الکتریکی جگوار باید با رقیبان سرسختی مانند تسلا مدل ایکس و آئودی e-tron رقابت کند. این خودرو  ۴ چرخ محرک خواهد بود و توانایی شارژ ۸۰ درصد در ۴۵ دقیقه را دارد و قادر خواهد بود با یک شارژ کامل مسافت ۵۰۰ کیلومتری را طی کند.

I-Pace: پیشرانه و عملکرد

جگوار ادعا کرده که این خودرو میتواند با یک شارژ کامل مسافت ۵۰۰ کیلومتری را طی کند. I-Pace به کمک باطری لیتیوم-یونی kWh 90 خود میتواند توانی برابر با ۳۹۵bhp و گشتاور ۷۰۰Nm به ارمغان بیاورد. در نتیجه  I-Pace قادر خواهد بود سرعت خود را در مدت ۴ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

I-Pace: طراحی و فناوری

در زمان نمایش این خودرو به عنوان مدل کانسپت در نمایشگاه خودروی لس انجلس در سال ۲۰۱۶ آقای Ian Callum مدیر ارشد طراحی جگوار به این نکته اشاره داشت که مشابهت این خودرو (کانسپت) با نمونه ی تولیدی به میزان ۸۰ درصد خواهد بود.

 

آقای Callum : زمان زیادی است که طراحان به دنبال خودروهای الکتریکی هستند. نسبت به خودروهای احتراق داخلی، دست شما در طراحی خودروهای برقی باز تر است. “ما در آغاز یک پلت فرم همانند اسکیتبورد ساختیم بعد کابین یا همان اتاق را روی آن نصب کردیم. فاصله ی بین دو محور هم بستگی به اندازه و سایز باطری ها خواهد داشت. همچین قابلیتی در طراحی خودروهای احتراق داخلی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید  پاداش هلند به شهروندانی که خودرو برقی خریداری می کنند

jagurar I-Pace

علی رغم دماغه ی پایین و کوتاه، جلوپنجره ی خشنی را در این خودرو شاهد هستیم البته استفاده از لامپ های باریک بی تاثیر نبوده است. چراغهای جلو هم حالت J شکل دارد که به امضایی در تمامی مدل های جگوار تبدیل شده است. در طرفین خودرو با وجودخطوطی منحنی و خط کمر باریک نمای جانبی خودرو خیلی نزدیک به یک خودروی کوپه تداعی میکند. در نمای عقب نیز خطوط پنجره دارای زاویه های تند است و نکته ی جالب اینکه شیشه ی عقب با یک ماده ی هیدروفونیک روکش شده است که دیگر نیازی به برف پاک کن عقب نخواهد بود.

I-Pace: ابعاد و فضای بار

اگر چه این خودرو از مدل F-Pace کوچکتر (۵۰ میلیمتر کوتاه تر، ۹۰ میلیمتر پایین تر، ۴۰ میلیمتر باریکتر)، اما فاصله ی بین محوری این خودرو ۱۱۵ میلیمتر بیشتر است درنتیجه فضای پای بیشتری هم نسبت به  F-Pace داراست، به نقل از جگوار فضای پای I-Pace 10 میلیمتر بیشتر از بی ام و سری ۷ میباشد. فضای بار نیز ۵۳۰ لیتر است به علاوه ی یک صندوق کوچک به حجم ۲۸ لیتر در زیر کاپوت جلو.

jagurar I-Pace

 jagurar I-Pace

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *