مقایسه ی هوم پاد با رقبا

حالا که دستیار صوتی اپل با نام سیری به اسپیکر هوشمند خانگی، هومپاد راه یافته است، باید ببینیم که آیا توانایی رقابت با الکسا از آمازون و دستیار گوگل را دارد یا که خیر.

تشخیص صدا

هوم پاد بر خلاف آیفون قابلیت تمایز صداهای های مختلف را ندارد به این معنا که هرکس میتواند با صدا کردن آن، سیری را فعال کند. در مقام مقایسه، هم آمازون و دستیار گوگل توانایی تشخیص و تمایز انواع صدا (صدای کاربر) را دارند، به عبارتی تمام افراد خانه میتوانند از این دو دستگاه استفاده کنند و دستگاه تشخیص خواهد داد که صاحب صدا چه کسی است و بر اساس شناخت قبلی پاسخ خواهد داد. هوپاد در این حد نمیتواند شخصی سازی شود البته آمازون و دستیار گوگل هم در این زمینه آنچنان که باید موفق نیستند و شما میتوانید با تقلید صدای دیگران، این دو دستگاه را گول بزنید.

برقراری تماس

اگر با آیفون خود بگویید “سلام سیری، با فلان کس تماس بگیر”، سیری برای شما این کار را انجام خواهد داد اما در هوم پاد چنین اتفاقی نمی افتد و در جواب خواهید شنید “ای کاش میتوانستم اما در هوم پاد برقراری تماس ممکن نیست”. تنبل!. بله، در هوپاد نمیتوانید با کسی تماس بگیرید، در عوض هوم پاد میتواند به عنوان یک بلندگوی خارجی برای آیفون شما ایفای نقش کند، به این صورت که با آیفون تماس بگیرید و با هوم پاد صحبت کنید. البته الکسا و دستیار گوگل هم با روش های جداگانه ای این کار را انجام خواهند داد. به وسیله ی فرمان صوتی با هر دو دستگاه میتوانید با دیگران تماس بگیرید اما در اکسا فقط میتوانید از اسپیکر های اکو تماس ورودی داشته باشید و از دستیار گوگل توانایی دریافت تماس را نخواهید داشت و همچنین در زمینه ی ارسال پیام، هوپاد دقیقا مانند الکسا و دستیار گوگل عمل میکند.

بیشتر بخوانید  Eurocom و معرفی دو لپ تاپ گیمینگ جدید

پشتیبانی موسیقی

آمازون و دستیار گوگل از سرویس های موسیقی فراوانی پشتیبانی میکنند به این معنا که به راحتی میتوانید به وسیله ی فرمان صوتی از سرویس اسپاتی فای استفاده کنید اما در هومپاد این چنین نیست و تنها قادر خواهید بود از سرویس های موسیقی مورد تایید اپل استفاده کنید.

پرسش و پاسخ

عملکرد سیری هم مانند الکسا و دستیار گوگل، در مقابل سوال های روزمره بسیار خوب است. سیری میتواند به راحتی شما را از وضع آب و هوا، ترافیک شهری، برنامه سینماهای شهر، رستوران های نزدیک و آخرین اخبار روز با خبر کند. همچنین وقتی از سیری سوالات ادامه دار بپرسید، به عنوان مثال، از سیری بپرسید “از گروه متالیکا بگو” و در سوال بعدی متوانید از گیتاریست گروه بپرسید بدون اینکه نیاز باشد نامی از گروه ببرید. دستیار گوگل هم رفتار مشابهی دارد اما الکسا در این گونه سوالات موفق عمل نخواهد کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *