هارلی دیویدسون از نوع برقی

اولین موتور سیکلت برقی هارلی دیویدسون قرار است در سال ۲۰۱۹ عرضه شود

حدود ۴ سال است که هارلی دیویدسون صحبت از ایده هایی در ضمینه ی تولید موتور سیکلت برقی میکند تا دیروز که این کمپانی متعهد شده است یک محصول برقی را روی خط تولید قرار دهد، البته چیزی از مشخصات  و ویژگی های این محصول که به گفته ی مدیران ارشد هارلی دیویدسون قرار است ۱۸ ماه دیگر به بازار بیاید، در دسترس نیست.این موتور سیکلت احتمالا نمونه ی ظعیف تری نسبت به محصول کانسپت هارلی دیویدسون به نام LiveWire که در سال ۲۰۱۴ نمایش داده شد، خواهد بود.  LiveWire قادر بود صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در زیر ۴ ثانیه ثبت کند، که بسیار عالی بود اما نکته ی منفی آن، برد بسیار کم موتور سیکلت بود که تنها میتوانست ۸۸ کیلومتر مسیر را طی کند.

و اما خبر بد:

بازار موتورسیکلت در چند سال اخیر وضعیت مناسبی نداشته و  کاهش فروش ۶.۷ درصدی این کمپانی باعث شده هارلی دیویدسون کارخانه ی خود در میزوری را تعطیل کند.

البته الکتریکی شدن، حتی اگر فقط یک محصول باشد نمیتواند آینده ی هارلی دیویدسون را تضمین کند. بخش اعظم لذت سواری موتور سیکلت های هارلی دیویدسون بخاطر صدای آنهاست، صدای پیشرانه های احتراق داخلی. البته در پروژه ی LiveWire سعی شد تا با استفاده از اسپیکر ها ی تعبیه شده در موتورسیکلت، صدای پیشرانه ی بنزینی را به راننده القا کند، اما آنجور که باید مورد استقبال مردم قرار نگرفت.

بیشتر بخوانید  ده گانه ی سریع ترین موتور سیکلت های جهان
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *