جیمس سیرا ۱۵۰۰،وانت فیبرکربنی

جنرال موتورز بعد از رونمایی از مدل جدید خودروی شورولت سیلورادو، همه ی نگاه ها را به سمت جیمس سیرا معطوف کرده است. خودرویی که برای سال ۲۰۱۹ از نو طراحی شده است. همانند سیورادوی جدید، جیمس سیرا نیز علاوه بر کاهش وزن، از نظر ابعاد بیرونی، بزرگ تر شده است. البته استفاده از پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن برای تولید قسمت بار جیمس سیرا را از همه ی وانت ها متفاوت میکند.

gmc sierra 1500

سیرا اولین وانتی است که از کامپوزیت فیبر کربنی برای قسمت بار وانت بهره میبرد. بنا به گفته ی جنرال موتورز این سازه ی جدید در مقابل فرسودگی، خط و خش و فرورفتگی مقاومت بیشتری ارائه میدهد. همچنین نسبت به نمونه ی فولادی ۲۸ کیلوگرم سبک تر نیز هست. البته هنوز از میزان گنجایش بار این وانت خبری ارائه نشده است. لازم به ذکر است که مقاومت اسکلت فولادی فضای بار به میزان ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است. این خودرو با دو تریم SLT و Denali عرضه خواهد شد و در هر دو تریم از سیستم درب عقب پیشرفته ی اختصاصی جیمس بهره خواهند برد. این درب عقب دارای ۶ عملکرد میباشد و از طریق ریموت خودرو قابل باز و بسته کردن میباشد.

gmc sierra 1500 در زیر کاپوت این خودرو یک پیشرانه ی شش سیلندر خطی ۳ لیتری توربو شارژ وجود دارد (مدل های کنونی سیرا HD و Canyon در حال حاظر با پیشرانه های ۴ سیلندر، ۸ سیلندر و یک پیشرانه ی دیزل از سری Duramax عرضه میشوند). توان این پیشرانه از طریق یک گیربکس ۱۰ سرعته ی اتوماتیک به چرخ ها منتقل خواهد شد. بنا به گفته ی جیمس، این خودرو از هر جهت، از خودروی قبلی بزرگتر میباشد. اما هنوز عدد دقیقی از طرف سازنده منتشر نشده است.

بیشتر بخوانید  کانسپت جدید فولکس واگن خودرویی بدون فرمان و صندلی راننده

gmc sierra 1500 کاپوت و درهای سیرا از آلومینیوم ساخته شده است که باعث شده ۱۶۳ کیلوگرم سبک تر از مدل قبلی باشد. در حالی که سیلورادوی جدید از نظر طراحی به کلی دچار تغییر شده است، عناصر سنتی سیرا در نمونه ی ۲۰۱۹ حفظ شده است. ابعاد بیرونی بزرگتر باعث شده فضای داخلی سیرا ۲۰۱۹ نیز بیشتر شده و فضای پای سرنشینان عقب ۷.۵ سانتی متر بهبود یابد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *