بازی های PS5 و XBOX X احتمالا با افزایش قیمت رونمایی شوند

بالاتر رفتن احتمالی قیمت برای بازی‌های نسل نهم

طبق اخبار نشر شده و باتوجه به افزایش ۱۰$ قیمت بازی ان‌بی‌ای ۲۰۲۱ در کنسول های نسل ۹ احتمالا دیگر ناشران نیز برای نشر اثر خود همین رویه را طی خواهند کرد.

روند افزایش قیمت برای بازی های دیگر

روز گذشته خبری نشر شد که بازی ان‌بی‌ای ۲۰۲۱ روی PS5 و XBOX X با افزایش قیمت ۱۰$ روانه بازار خواهد شد پس از این اخبار بود که شایعات و نگرانی‌های فراوانی حول برچسب قیمتی سایر اثر نسل بعد شنیده شد.

اظهارات کمپانی IDG

اکنون در تازه‌ترین اخبار بازی تحلیلگران کمپانی IDG اظهار کردند باتوجه به اینکه از سال ۲۰۰۵ قیمت Game تغییری پیدا نکرده ولی ازسمتی صنعت سینما و تلویزیون با افزایش قیمت روبه‌رو شده‌ است Game نسل نهم نیز احتمالا با تغییر قیمت در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت.

اظهارات Yoshio Osaki مدیرعامل کمپانی IDG

Yoshio Osaki مدیرعامل کمپانی IDG اظهار کرد آخرین باری که قیمت بازی‌های کنسول‌ها با تغییر قیمت مواجه شدند به سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ یعنی زمان ارائه کنسول‌های XBOX 360 و PS3 برمی‌گردد که در آن زمان قیمت Game از ۴۹.۹۹$ با افزایش ۱۰$ به ۵۹.۹۹ دلار رسید.

PS5 و XBOX X

افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت برای ساخت بازی

Yoshio Osaki در ادامه شرح می‌دهد که هزینه تولید بازی‌های نسل نهم باتوجه به نوع بازی استودیو و همچنین سبک آن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش داشته‌ است این درحالی است که برچسب قیمت روی بازی‌ها همچنان ۵۹.۹۹ دلار ثابت مانده است توجه داشته باشید که از آن زمان بلیط سینما ۳۹ درصد هزینه اشتراک در سرویس نتفلیکس ۱۰۰ درصد و تلویزیون‌های کابلی نیز با ۱۰۵ درصد افزایش قیمت روبه‌رو شده‌اند

بیشتر بخوانید  تاریخ اکران فیلم بی نظیر Call of Duty
افزایش ۱۷ درصدی قیمت برای بازی های نسل نهم

حتی درصورتی که قیمت Game به ۶۹.۹۹$ تغییر کنند بازهم از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۰ فقط شاهد افزایش قیمت ۱۷ درصدی هستیم که این در مقایسه با دیگر قسمت‌های سرگرمی پایین‌تر است افزایش قیمت ۱۰$ و رسیدن به ۶۹.۹۹$ برای هر Game درمقایسه با افزایش هزینه‌های تولید و نشر قابل پیش‌بینی است.

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *