شناسایی خلافکاران به کمک عینک های هوشمند!

دستگیری ۷ خلافکار تحت تعقیب توسط عینکهای جدید پلیس با امکان تشخیص چهره

در سال جدید مامورین پلیس چین مجهز به عینک هایی با قابلیت تشخیص چهره شدند و تاکنون با کمک این عینکهای هوشمند موفق به دستگیری ۷ تن خلافکار تحت تعقیب شدند. این در حالی است که تعداد کثیری از شهروندان چینی در مورده تجاوز به حریم خصوصی افراد توسط این عینکهای هوشمند، ابراز نگرانی داشته اند. سوالی که این روزها در سر خط خبرها به آن پرداخته میشود، میزان مراقبت و کنترل ماموران پلیس مجهز به عینک های هوشمند میباشد، که چه میزان مراقبت و کنترل نیاز است و چه زمانی این میزان از کنترل بیش از حد احساس می شود. برای اولین بار، افسران پلیس ایستگاه قطار واقع در ایالت هنان که البته یکی از پر ازدحام ترین ایستگاه های قطار کشور چین است، به این عینک های هوشمند مجهز شدند و موفق به دستگیری ۷ خلافکار تحت تعقیب و ۲۹ نفر از کسانی که از مدارک شناسایی جعلی استفاده میکردند، شدند.

کمپانی LLVision Technology، از توانایی بسیار بالای این عینک های هوشمند خبر میدهد. این عینک های هوشمند قابلیت تشخیص صد هزار چهره را دارند و برای شناسایی چهره ی یک شخص تنها به ۱۰۰ میلی ثانیه زمان نیاز دارند!

شبکه ی CCTV دولت چین تا سال ۲۰۲۰ تعداد دوربین های نظارتی را به بالای ۶۰۰ میلیون دستگاه افزایش خواهد داد، هم اکنون این دوربین ها قابلیت ردگیری شهروندان چینی را دارند، از جمله، شناسایی خودوریی که سوار میشوند و حتی اینکه با چه کسانی رفت و آمد دارند. و حالا با ورود این عینکها نگرانی هایی درمورده امنیت شهروندان چینی بوجود آمده است. دولت چین برای اثبات قدرت بالای سیستم نظارتی خود به یک خبر نگار شبکه ی BBC، او را در میان جمعیت ۳.۵ میلیون نفری شهر Guiyang رها کرد تا خود را از دید مامورین پلیس مخفی نگه دارد. بعد از تنها ۷ دقیقه، آن خبرنگار توسط نیروی پلیس دستگیر شد.

بیشتر بخوانید  نقد و بررسی اولیه موتو G6
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *