هر آنچه که باید درباره بازی Watch Dogs Legion بدانید

برخلاف نسخه‌های قبلی بازی Watch Dogs، نسخه Watch Dogs Legion از ظرافت خاصی بهره می‌برد: هر کاراکتر در بازی دارای توانایی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد خود است که می‌تواند بسته به سلیقه شما جذب هر یک از کاراکترها شوید. این اثر فاقد قهرمان اصلی ثابت است. در عوض بازیکن می‌تواند هر یک از افرادی که در طول مراحل و یا حتی جهان باز این اثر ملاقات می‌کند را به عضویت تیم DedSec در آورد و ادامه داستان را از دید وی تجربه کند. در ادامه‌ این مقاله به همه‌ آن چیزی که تا به امروز درباره‌ این بازی منتشر شده می‌پردازیم؛ پس با بروز نیوز همراه باشید.

تاریخ انتشار بازی

در حالی که تاریخ انتشار بازی Watch Dogs Legion ابتدا برای ۱۶ اسفند ۹۸ (۶ مارس ۲۰۲۰) تعیین شده بود، شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) مدتی قبل زمان عرضه‌ی بازی را تا زمان نا‌مشخصی بین در سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ به تعویق انداخت.

بازی Watch Dogs Legion

در Watch Dogs Legion همه‌ شخصیت‌ها قابل بازی و البته متفاوت هستند

شاید برجسته‌ترین ویژگی این بازی قابل بازی بودن تمام شخصیت‌های موجود در آن است. هر یک از شخصیت ها قدرت، ساخت و توانایی های منحصر به فرد خود را دارند. به عنوان مثال یکی از شخصیت‌هایی که در تریلر‌های بازی به چشم می‌خورد ویکتور (Viktor) است که پس از نوشیدن، آسیب کمتری خواهد دید. بله، درست است نوشیدنی منجر به مقاومت در برابر آسیب او می‌شود. شخصیت دیگری که با آن آشنا شدیم سو (Sou) است، وکیل درجه یکی که می‌تواند اعضای گروه شما را از زندان خارج کند.

 ویژگی هر شخص در داستانی است که بازی به وی اختصاص داده است و این دو با هم ارتباط تنگاتنگی دارند. برای مثال کسی قبلا توسط سربازان مزدور صدمه زورگویی دیده باشد پتانسیل این را هم دارد که در هر فرصتی که بدست می‌آورد از آن‌ها انتقام بگیرد. و یا شخصی که در بازی با استفاده از چاپگر‌های سه بعدی آثار هنری جعل می‌کند می‌تواند تخفیفات خوبی را برای ما زمانی که بخواهیم با یک پرینتر سه بعدی اسلحه بسازیم به وجود بیاورد. شاید جالب‌ترین و ترسناک NPC بازی برای من Derek Adyebo باشد شخصی که معتاد به ادرنالین بود و زمانی که در اوج هیجان قرار می‌گرفت می‌تواند هر چیزی را داغون کند، جالب‌تر اینجاست که ادرنالین زیاد واقعا ممکن باعث سکته انسان شود و در بازی هم ممکن است او به طور ناگهانی بمیرد.

بیشتر بخوانید  یوبیسافت Gods & Monsters, Watch Dogs Legion و Rainbow Six Quarantine نسل بعدی می داند

بازی Watch Dogs Legion

داستان این نسخه در شهر لندن رقم می‌خورد

این لندن است، اما نه آن‌طور که ما آن را می‌شناسیم. این شهر در آینده‌ای تنظیم شده است که بیکاری گسترده، یک دولت ناکارآمد و یک شرکت امنیتی جدید خصوصی با نام آلبیون باعث بروز آشوب در خیابان ها می‌شود. این وظیفه شماست که تیمی از مبارزان مقاومت بسازید و نیرو‌های احتمالی Dedsec که در بین مردم عادی پرسه می‌زنند را شناسایی و جذب کنید.

نقشه Watch Dogs Legion منطقه گسترده ای از شهر لندن را در بر می‌گیرد که وب‌سایت رسمی بازی آن را به عنوان جهان گسترده شهری توصیف می‌کند که می‌توانید در آن بسیاری از نقاط دیدنی معروف لندن  از جمله بیگ بن و برج پل تماشا کنید.

بازی Watch Dogs Legion در لندن برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را برگزیت می‌نامند) و میان انبوهی از این تکنولوژی‌ها و ابزارهای اعصاب خوردکن می‌گذرد. هواپیماهای بدون سرنشین دیگر با گوشت و تن جامعه ادغام شده‌اند و اکثر آن‌ها توسط نیروی پلیس هدایت می‌شوند. هرکدام مجهز به اسکنر و اسلحه‌های خودکار برای مقابله با هر دردسر سازی در هر زمان هستند و البته هنوز رد‌پای شرکت Blume بلوم، شرکت منفی و شیطان‌صفت بازی در دو نسخه‌ی قبلی در پشت پرده همه این اتفاقات است.

تمام عناصر موجود که در جهان بازی می‌بینید مبتنی بر بسیاری از مشکلات در دنیای واقعی هستند که سرانجام به برگزیت مربوط می‌شوند. بنابراین استقلال و از دست دادن شغل به دلیل آن، گرم شدن کره زمین و تمام اتفاقات دیگری که امروز مشاهده می‌کنید در سراسر جهان بازی اتفاق می‌افتد.

بیشتر بخوانید  در اوج | تعداد بازی‌بازان استیم به 18.8 میلیون کاربر هم‌زمان رسید

بازی Watch Dogs Legion

بازی Watch Dogs Legion

گیم‌پلی بازی به چه صورت خواهد بود؟

اگرچه هک کردن هنوز بخش عظیمی از بازی را در بر می‌گیرد اما این بازی چیزی بسیار بیشتر از ساختن تیمی از هکرها است. به جای داشتن یک شخصیت اصلی، شما در حال ساختن تیمی از نمایندگان Dedsec هستید که همه آن‌ها را از بین مردم لندن لندن پیدا کرده‌اید.

تهیه‌کننده‌ی بازی، شان کروکس (Sean Crooks) در مصاحبه‌ای با GameRadar توضیح داد:

Watch Dogs Legion یک بازی در مورد ایجاد مقاومت برای مقابله با رژیم استبدادی بوده و این وظیفه‌ی شهر لندن است. در بازی، شما به معنای واقعی کلمه می‌توانید هر کسی را که می‌بینید، استخدام کرده و با مشاهده‌‌ آمار و صفات آن‌ها قابلیتشان را بسنجید و سپس تیمی بسازید که با مقاومت در برابر استبداد بجنگد.

همانطور که گفته شد‌، هر NPC در دنیای Watch Dogs Legion یک عامل بالقوه Dedsec است. بازی GTA 5 را تصور کنید  که در آن ۲۰ شخصیت قابل بازی وجود داشته باشد. البته کروکس همچنین گفت که تعداد ۲۰ نفر حداکثر شخصیت قابل بازی به صورت هم‌زمان است و پس خروج و یا مرگ فردی شما می‌توانید هر کدام از شهروند‌ها را که می‌خواهید به گروه اضافه کنید.

حمله‌های همه جانبه به دشمن نسبت به قبل ریسک‌پذیری و خطر بیشتری را دارد. اگر یکی از اعضای گروه شما بمیرد همه چیز از بین نمی‌رود شاید هم به هدف خود برسید. همچنین به نظر می‌رسد بازی به شما فرصت کافی برای این ناکامی‌ها و جلوگیری از این اتفاقات را می‌دهد. ولی چیزی که هنوز کاملا تایید نشده و حدس‌ و گمان‌هایی می‌توان درباره آن زد این است که در هنگام تماشای نسخه‌ی آزمایشی بازی متوجه شدیم که اولین باری که شما شکست خوردید می‌توانستید تسلیم و دستگیر شوید و اگر به مبارزه ادامه دهید ممکن است باعث فرار و عقب نشینی شما شود ولی مردن در بازی می‌تواند یک عامل دائمی برای شخصیت مورد نظر محسوب شود.

سه کلاس برای شخصیت‌های تیم شما وجود دارد؛ مهاجم، نفوذ‌گر و هکر

تمرکز اصلی کلاس مهاجم بر درگیری است، آن‌ها می‌توانند سلاح‌های انفجاری داشته باشند و یا از نارنجک‌های چسبنده استفاده کنند اما نفوذگر‌ها نوع مخفی کار این کلاس هستند. برتری آن‌ها در قدرت مخفی‌کاری بیشتر، تمرکز بیشتر در نبرد تن به تن و سلاح سرد و توانایی‌های ویژه کلاس مخصوص به خود است. این افراد می‌توانند که  با هک کردن رشته‌های عصبی ماموران که به یک کامپیوتر متصل شده است باعث‌ شوند که ماموران که آن‌ها را نبینند.

بیشتر بخوانید  هیدئو کوجیما در حال نوشتن پلات پروژه‌ی آینده‌ی خود است

بازی Watch Dogs Legion

هکر‌ها هم مانند نفوذگرها از تکنیک‌های مخفی کاری استفاده می‌کنند ولی اجازه می‌دهند این کار را هواپیماهای بدون سرنشین برای آن‌ها انجام دهد. هواپیماهای بدون سرنشین عنکوبتی مانند که به مشابه نسخه قبلی بازی هستند با این تفاوت که یک مسلسل خودکار روی آن‌ها برای درگیری نصب شده است و این توانایی را دارند که از نزدیک نیز با دشمنان به صورت تن به تن بجنگند.

به عبارتی، حوادث بازی منتظر بازیکن نیستند و همواره در جهان بازی درحال به وقوع هستند. فرضاً اگر بین کارکترها سوییچ کنید، ممکن است کارکتر جدید مشغول انجام کارهای روزمره خود باشد. نه تنها شخصیت‌های شهر هر یک دارای برنامه زندگی مشخص، خانه و ویژگی‌های مخصوص خود هستند بلکه دشمنان این اثر نیز همگی به دنیا متعلق هستند و صرفاً برای ماموریت‌ها طراحی نشده‌اند.

امید‌واریم که این مقاله اطلاعات مفیدی از بازی Watch Dogs Legion را در اختیار شما قرار دهد و شما جواب‌ سوال‌های خود را در این مقاله پیدا کنید. باید صبر کرد و دید که یوبی‌سافت در آینده چه اطلاعات دیگری از این بازی منتشر خواهد کرد. همچنین باید منتظر اعلام تاریخ جدید انتشار بازی در آینده‌ی نزدیک باشیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *