توصیه‌های بیل گیتس برای مقابله با ویروس کرونا

 از آن‌جا که دولت‌ها در سراسر جهان برای جلوگیری از عفونت‌‌های دیگر بیماری کرونا ویروس ها اقدام می‌کنند، بیل گیتس (Bill Gates)، میلیونر و مدیر اسبق شرکت مایکروسافت، دیروز افکار خود را در مورد چگونگی پاسخ به COVID-19 و آماده‌سازی برای همه گیری بعدی که ممکن است در آینده رخ بدهد، گفت. در ادامه با بروزنیوز همراه باشید.

از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان حدود ۸۵۰۰۰ مورد ابتلا در سراسر جهان تأیید شده که تعداد مرگ و میرها در نزدیکی ۳۰۰۰ نفر است. بیل گینس معتقد است که در حال حاضر مهم‌ترین کار دنیا جلوگیری از مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا و یک برنامه‌ریزی کلی برای بهتر شدن پاسخ به شیوع ویروس‌هایی به این شکل در آینده. در اینجا خلاصه‌ای از نظرات بیل گیتس را در قسمت پایین مشاهده می‌کنید:

وضعیت ویروس کرونا

«داده‌ها تاکنون حاکی از آن است که Coronavirus حدود ۱٪ خطر مرگ و میر دارد. این نرخ باعث می‌شود که این ویروس چندین برابر شدیدتر از آنفلوانزای فصلی معمولی باشد و آن را در جایی بین همه گیری آنفولانزای ۱۹۵۷ (۰.۶٪) و همه گیری آنفولانزای ۱۹۱۸ (۲٪) قرار دهد.
به طور متوسط فرد مبتلا به کرونا بیماری را به دو یا سه نفر دیگر منتقل می‌کند و این یک نرخ زیادی است.
COVID-19 تاکنون ۱۰ برابر بیشتر موارد ویروس سارس را در تنها یک چهارم از زمان ایجاد کرده است.»

چگونه به ویروس کرونا پاسخ دهیم

«علاوه بر کمک به شهروندان خود در پاسخگویی، دولت‌های اهدا کننده باید به کشورهای کم درآمد و متوسط نیز کمک کنند تا برای این همه گیری آماده شوند.
با کمک به کشورهای آفریقا و آسیای جنوبی می توانیم زندگی‌ای زیادی را نجات دهیم و همچنین گردش جهانی ویروس را کند کنیم. (بیل گیتس ۱۰۰ میلیون دلار بودجه به کروناویروس اختصاص داده که این بودجه به ویژه در کشورهای در حال توسعه متمرکز شده است)
جهان همچنین نیاز به تسریع کار بر روی درمان ها و واکسن‌های COVID-19 دارد.
با تاکید بر روی ترکیباتی که قبلاً برای ایمنی آزمایش شده‌اند و با استفاده از روش‌های جدید غربالگری، می‌توان کشف داروها را برای شناسایی آنتی ویروس‌هایی که می‌توانند در طی چند هفته برای آزمایشات بالینی در مقیاس بزرگ آماده کنند، تسریع کرد.»

چگونه از شیوع ویروس‌هایی مانند کرونا در آینده جلوگیری کنیم

«کمک به کشورهای کم درآمد و متوسط ​​با تقویت سیستم مراقبت‌های اولیه درمانی ضروری است.
جهان همچنین نیاز به سرمایه‌گذاری در زمینه نظارت بر بیماری‌ها دارد، از جمله یک بانک اطلاعاتی پرونده‌ای که فوراً در دسترس سازمان‌ها قرار بگیرد.
دولت‌ها باید به لیست‌های پرسنل آموزش دیده، از رهبران محلی گرفته تا کارشناسان جهانی‌ای که آماده هستند سریعاً با بیماری همه‌گیری مقابله کنند و همچنین به لیست‌هایی که باید در مواقع اضطراری جمع‌آوری یا هدایت شوند، دسترسی داشته باشند.
ما باید سیستمی بسازیم که بتواند واکسن‌ها و ضد ویروس‌های ایمن و مؤثری ایجاد کند، آن‌ها را مورد تأیید قرار داده و طی چند ماه از کشف یک پاتوژن سریع در حال انجام، میلیاردها دز را تحویل دهد.
ما باید بسترهای نرم افزاری‌ای را ایجاد کنیم که از نظر قابل پیش‌بینی بودن، ایمن باشند ، بنابراین بررسی‌های نظارتی می‌توانند به سرعت اتفاق بیفتند و این باعث می‌شود که تولید‌کنندگان دوزها را با هزینه کم و در مقیاس گسترده بسازند.
یکی دیگر از چالش‌های فنی شامل سازه‌های مبتنی بر اسیدهای نوکلئیک است. این سازه‌ها می‌توانند ظرف چند ساعت پس از توالی ژنوم ویروس تولید شوند. اکنون باید راه‌هایی برای تولید آنها در مقیاس گسترده پیدا کنیم.
ما به تلاش‌های دیپلماتیک برای هدایت همکاری‌های بین‌المللی و به اشتراک‌گذاری داده‌ها نیاز داریم ایجاد آنتی‌ویروس‌ها و واکسن‌ها شامل کارآزمایی بالینی گسترده و موافقت‌نامه‌های صدور مجوز از مرزهای ملی است.
بودجه این اقدامات باید چندین برابر شو. میلیاردها دلار بیشتر برای تکمیل آزمایشات مرحله سوم و تأیید نظارتی برای واکسن‌های کرونا ویروس لازم بوده و هنوز هم بودجه بیشتری برای بهبود نظارت و پاسخ به بیماری لازم است.»

وقتی میبینیم که کرونا ویروس چگونه زنجیره‌های عرضه، بازارهای سهام و زندگی مردم را مختل می‌کند، سرمایه‌گذاری‌های میلیارد دلاری برای جلوگیری از وقوع چنین شیوع مشابهی کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید  محسن هاشمی احتمالا قرنطینه می‌شود
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *