لامبورگینی اوروس، گاو دورگه!

شهرت لامبورگینی بخاطر تولید خودروهایی نامتعارف، فضایی و تا حدودی غیر کاربردی میباشد. خودروهایی که چشم همه را به سمت خود جلب میکنند، چه پیر، چه جوان. ساخته های لامبورگینی علاوه بر ظاهر چشم گیر، صدای گوش نوازی نیز دارند، به اصطلاح مو به تن آدم سیخ میکنند. بنا بر مواردی که گفته شد، لامبورگینی اوروس اولین لامبورگینی ای است که لامبورگینی نیست. یک آنتی لامبورگینی، یک کراس اوور.

البته اگر از جنبه های اقتصادی بنگریم، باید انتظار یک خوردوی کراس اوور را داشته باشیم. در بازاری که تشنه ی خودروهای SUV میباشد. لامبورگینی به یک همچنین خودرویی نیاز دارد تا بتواند میزان فروش و همچنین سود کمپانی را افزایش داده و مشتری های جدیدی را نیز به سمت خود جذب کند، اشخاصی که دوست دارن یک آونتادور یا یک اوراکان داشته باشند ولی به یک خودروی کاربردی برای استفاده ی روزمره نیاز دارند. اگر لامبورگینی بتواند بصورت سالانه موفق به فروش حدود ۳۵۰۰ دستگاه اوروس شود، در واقع توانسته فروش کل شرکت را به دو برابر برساند.

لامبورگینی اوروس

آیا این موفقیت لامبورگینی را ویران خواهد کرد؟

قلب تپنده ی لامبورگینی اوروس

لامبورگینی بعد از مدتها تصمیم گرفته است برای اوروس از یک پیشرانه ی هشت سیلندر استفاده کند. درواقع آخرین باری که لامبروگینی از پیشرانه ی ۸ سیلندر برای محصول خود استفاده کرد در سال ۱۹۸۸ و در خودروی جالپا بوده است. البته پیشرانه ی جالپا تماما توسط لامبورگینی طراحی و تولید شده بود اما پیشرانه ی هشت سیلندر اوروس ساخته و پرداخته ی گروه ولکس واگن میباشد. این پشیرانه ی هشت سیلندر ۴ لیتری مجهز به توربو شارژر دوقلو توانایی تولید ۶۴۱ اسب بخار قدرت را دارا است. این پیشرانه بصورت مشترک در برخی از خودرو های آئودی، بنتلی و پورشه پانامرا مورد استفاده قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید  نسل جدید مرسدس G63 AMG

لامبورگینی اوروس

البته لامبورگینی بیان میکند که سرسیلندر این پیشرانه تخصصا توسط لامبورگینی تولید میشود. لازم به ذکر است سیلندر اوروس در کارخانجات ولکس واگن واقع در مجارستان تولید میشود و به صورت مونتاژ شده به کارخانه ی لامبورگینی واقع در سنتا آگاتا ارسال میشود. قدرت این پیشرانه توسط یک گیربکس ۸ سرعته ی اتوماتیک ZF به چرخ های خودرو منتقل میشود. البته راننده میتواند با استفاده از پدال شیفتر های واقع شده در پشت فرمان، اقدام به تعویض دنده کند.

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس از همان پلت فرمی استفاده میکند که بصورت مشترک در آئودی Q7، بنتلی بنتیگا و پورشه کاین مورد استفاده قرار گرفته است. همچنینن اتاق اوروس در اسلواکی، جایی که خودروی Q7 در آنجا مونتاژ میشود، ساخته شده و بعد برای مونتاز نهایی به کارخانه ی لامبورگینی ارسال میشود. بنا به گفته ی لامبورگینی، اوروس تماما توسط دست انسان ساخته میشود و از ربات ها فقط برای جابه جایی قطعات استفاده میشود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *