آستون مارتین DB11 ولانته ۲۰۱۹

DB11 VOLANTE، کامل ترین آستون مارتین

خودروسازی آستون مارتین در سال ۱۹۶۵ برای اولین بار خودرویی با نام ولانته وارد بازار کرد. یک خودروی کانورتیبل که در شاسی با خودروی DB5 مشترک بود. کمی بیشتر از ۵۰ سال بعد، اولین خودروی Volante با قیمت ۱.۷ میلیون دلار در یک حراجی بفروش رسید. آستون مارتین برای سال ۲۰۱۹ محصولی جدید از خودروی ولانته را تولید خواهد کرد. پیشرانه ی هشت سیلندر ۴ لیتری توربو شارژ این خودرو که از AMG گرفته شده است توان تولیدی ۵۰۳ اسب بخاری خود را از طریق یک گیربکس ۸ سرعته ی اتوماتیک به چرخ ها منتقل میکند. البته لازم به ذکر است که سیستم تعلیق، ترمزها و همچنین گلگیر های جلو و درها از مدل DB11 کوپه گرفته شده است.استون مارتین دی بی 11

مدل ولانته ۱۱۰ کیلوگرم از DB11 سنگین میباشد که ۴۱ کیلوگرم آن بخاطر افزایش مقاومت ساختار بدنه برای استحکام بیشتر خودرو بخاطر عدم وجود سقف است و مابقی هم بخاطر پارچه ی سقف ۸ لایه و مکانیزم باز و بسته شدن آن میباشد. سقف ولانته میتواند در حدود ۱۵ ثانیه در سرعت ۴۸ کیلومتر بر ساعت باز و بسته شود. البته در این خودرو از پیشرانه ی سبک تری نسبت به DB11 استفاده شده است که توزیع وزن در این خودرو را دچار تغییرات میکند. نسبت تقسیم وزن در جلو و عقب به ترتیب برابر با ۴۷% و ۵۳% است، درمقاسه با مدل کوپه ۸ سیلندر که نسبتی ۴۹/۵۱ دارد. وزن بیشتر روی چرخ های عقب باعث شده تا این خودرو بتواند در مدت ۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد، همچنین سرعت نهایی ولانته برابر با ۳۰۱ کیلومتر بر ساعت می باشد.

بیشتر بخوانید  آشنایی با بهترین خودروهای مسابقه ای پژو

استون مارتین دی بی 11

ولانته بسیار با شکوه، آرام و تحت کنترل میباشد حتی اگر در مسیر های کوهستانی با آن به رانندگی بپردازید. ولانته از DB11 کوپه ۱۲ سیلندر چابک تر و از مدل ۸ سیلندر دقیق تر است و حتی در مقایسه با فراری پورتوفولیو که از نظر قیمت و عملکرد با ولانته یکسان است، حس رانندگی بهتری را برای راننده ایجاد میکند. البته فراری با داشتن ۸۸ اسب بخار بیشتر و دیفرانسیل الکترونیکی قطعا سریع تر از آستون مارتین ولانته است ولی ولانته حتی در حالت اسپورت پلاس، نرم تر و قابل کنترل تر میباشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *