مرگ ویندوز!

آیا مایکروسافت ایمان خود به ویندوز را از دست داده است؟

زمانه ی سختی برای سیستم عامل ویندوز است. سیستم عاملی که زمانی هیچ رقیبی نداشت و همگانی بود. اخیرا یک ایمیل از مدیر مایکروسافت دریافت شده است در ارتباط با ساختار جدید مایکروسافت، که درآن صحبتی از ویندوز نشده است، شاید بخاطر کاهش اهمیت ویندوز برای کمپانی مایکروسافت باشد. در دهه ی نود میلادی و چند سال بعد از آن، زمانی که ویندوز، سیستم عامل برتر جهان نام داشت، این ایده که زمانی برسد که مایکروسافت دست از سر نرم افزاری که با آن مشهور شده است، بردارد، بسیار مضحک نمایان میکرد و البته هنوز هم دنیایی بدون سیستم عامل ویندوز غیر قابل تصور میباشد. هنوز دنیایی از مشاغل، اقتصاد و زندگی بسیاری از افراد وابسته به ویندوز میباشد. حال باید دید آینده ی سیستم های عامل چه میشود.

تمام این صحبتها در مورد ویندوز از آنجایی آغاز شد که ایمیلی از مدیر مایکروسافت با عنوان “در آغوش گرفتن آینده مان” شروع شد که درباره ی سازماندهی جدید این شرکت میباشد. و نکته ی جالب این سازماندهی، بخش در نظر گرفته شده برای ویندوز بود، که اگر بخاهیم بهتر بگوییم، در این خانه تکانی، بخشی برای ویندوز در نظر گرفته نشده است.

در این نامه از رفتن Terry Myerson مدیر سابق بخش ویندوز صحبت شده است. ضمنا بخش عمده ی توسعه ی ویندوز به دست تیم Cloud و Al مدیریت میشود. بخشی که حذف شده است “گروه ویندوز و دستگاه ها” نام دارد که تخصصا مربوط به سیستم عامل ویندوز بوده است.

بیشتر بخوانید  ارائه نسخه جدید اپلیکیشن Microsoft Outlook

ویندوز همچنان یکی از محبوب ترین سیستم عامل ها نزد کاربران میباشد، اما حقیقت تلخ اینست که در گذر این سالها ازین محبوبیت کاسته شده است. بنا بر این نامه تعداد ۶۰۰ میلیون دستگاه با سیستم عامل ویندوز در جهان وجود دارد که حقیقتا رقم بسیار بالایی میباشد اما ۴۰۰ میلیون کمتر از هدف شرکت مایکروسافت برای سال ۲۰۱۸ است.

لازم به ذکر است دیگر ویندوز پر استفاده ترین سیستم عامل جهان نیست و این مقام را به سیستم عامل گوگل یعنی اندروید داده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات گروه سایبری آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *